Torty z dostawą na Dzień Matki

Zbliża się wyjątkowa okazja i jedyny taki dzień w roku, kiedy wszystkich mobilizuje nadchodzące święto, czyli Dzień Matki. Nie tylko dlatego, że jest taka data w kalendarzu i po prostu wypada. Ważniejszym argumentem jest to, że każda, ale to każda chwila warta jest tego, żeby podziękować swojej mamie za trud wychowania. Wystarczy przypomnieć sobie te momenty, w których przy nas była, czas i troskę, które nam poświęciła i wszystkie zmartwienia, których byliśmy udziałem. Zatem do dzieła – zaplanujmy wyjątkowy prezent wcześniej, żeby był czas na jego realizację. A tą niespodziankę będzie oczywiście… tort z dostawą dla mamy!

torty dostawa na dzień matki

Zacznijmy od wyboru smaku, bo jest tyle możliwości i konfiguracji owocowo-czekoladowych, że bez dobrego planu szybko utkniemy na pierwszym kroku. Skupmy się przede wszystkich na preferencjach osoby obdarowywanej, bo to przecież jej ma tort przypaść do gustu. Zatem zadajmy sobie pytania, co najbardziej lubi nasza mama, co jej smakuje, w jakich deserach się lubuje – czy woli czekoladę słodką, czy gorzką, a może białą, może przepada za kawową lub truflowymi cukierkami, a może ponad wszystko kocha maliny i z niecierpliwością oczekuje ich pojawienia się w sezonie letnim. To wszystko są wskazówki, które pomogą nam zdecydować się na właściwy smak tortu.

torty dostawa na dzień matki

Drugą kwestią i do tego najłatwiejszą, jest wielkość tortu. Jeśli planujemy pojawić się i świętować wraz z wszystkimi członkami rodziny, to musimy policzyć, ile potrzebujemy porcji tortu. Zwykle liczy się około 120-150 gram tortu na osobę, chyba że planujemy tort w masie cukrowej, wówczas należy doliczyć wagę lukru. Natomiast jeśli tort wysyłamy mamie i najpewniej konsumować go będą tylko nasi rodzice, to nie przesadzajmy z kilogramami. Tort utrzymuje świeżość przez kilka dni i jeśli kupimy go za dużo, zwyczajnie zmarnuje się i trzeba będzie resztę wyrzucać.

torty dostawa na dzień matki

Najtrudniejszym, ale jednocześnie ostatnim punktem jest rodzaj tortu. Tutaj trzeba już będzie poświęcić nieco więcej czasu i uwagi, bo do wyboru jest bardzo dużo różnych możliwości. Możemy je jednak podzielić na torty klasyczne, torty z nadrukiem oraz torty artystyczne. Te pierwsze to wszystkie torty ze standardowym wykończeniem na bitej śmietanie. Torty ze zdjęciem lub grafiką na jadalnym opłatku są świetną alternatywą dla tortów w masie cukrowej – nie zawierają słodkiej masy i są też sporo tańsze. To jego dekoracji możemy użyć wspólnego pamiątkowego zdjęcia lub fotografii z przeszłości, a także wszelkich innych rysunków i grafik, którymi chcemy ozdobić ciasto. Najdroższe, ale jednocześnie najbardziej efektowne. Tutaj naprawdę możemy dać upust swojej wyobraźni i zaprojektować tort według swojego własnego pomysłu. Można też poszukać w sieci inspiracji, a jest ich naprawdę sporo – torty z kwiatami, z torebkami chanel, z kokardkami, ze szpilkami, sukienkami, falbankami itp. Jest w czym wybierać!

torty dostawa na dzień matki

Kiedy wszystko mamy już obmyślone i zaplanowane, trzeba już tylko znaleźć dobrą cukiernię. I oczywiście nie jest to problemem, kiedy do mamy wybieramy się z wizytą i dostarczamy prezent osobiście. Problem pojawia się w momencie, kiedy mieszkamy w różnych miastach, często daleko i nie planujemy podróżować w Dzień Matki. Wtedy wystarczy zlecić takiego zamówienie cukierni, która realizuje torty z dostawą do rąk własnych. Tak właśnie pracują cukiernie internetowe! Nie musimy się jednak martwić, że tort będzie jechał przez pół Polski, ponieważ tort dowożony jest zawsze przy współpracy z lokalną cukiernią. W ten sposób zapewnia się świeżość produktu, a także mamy tę zwyczajną pewność, że nie uszkodzi się w transporcie.torty dostawa na dzień matki

Pozostaje Wam jeszcze dobrać piękne życzenia i tort z dostawą na dzień matki na pewno wywoła wzruszenie oraz radość!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *